Červen 2017

Máte v plánu stěhování do Ostravy?

19. června 2017 v 22:24
Říká se, je lepší vyhořet, než se stěhovat. Pravda, se stěhováním je mnoho starostí. Tou největší je, najít si ideální nový byt. Je potřeba sledovat spoustu věcí. Protože, když si zvolíte špatně, může se vám klidně stát, že si stěhování po pár měsících zopakujete.

Nespěchejte a vše si důkladně promyslete

Důvodů ke stěhování je celá řada. Tím nejčastějším bývá, že potřebujete větší byt, protože jste se rozhodli založit si rodinu. Vybrat si takový byt, ale chvilku zabere. A rozhodně není dobré dělat ukvapené závěry. Nabídek na pronájem bytu je celá řada a vybrat si z nich může být složité.

Proto je dobré se zamyslet nad tím, co od nového bydlení očekáváte. Pro výchovu potomka je ideální klidná lokalita. Vybírejte si byty takové, které jsou poblíž škol a školek. A rozhodně se nezapomeňte zaměřit i na to, zda jsou snadno dostupné veřejnou dopravou.

Na co si dávat pozor při prohlídce bytu?

Není nic zvláštního na tom, že se cítíte při prohlídce bytů nesví. Přece jen je to nové prostředí. Přesto je velice důležité, abyste si byt vybírali v klidu. Nikdy by se vám nemělo stát, že by na vás realitní makléř spěchal. Byty k pronájmu nejsou to samé jako salámy v obchodě. Jedná se o váš budoucí život.

Proto si na prohlídku bytu vymezte dostatek času a ptejte se na všechny otázky, které vás při prohlídce napadnou. Trvejte na tom, že chcete vidět všechny místnosti. A rozhodně se nezapomeňte projít i po okolí a to i v nočních hodinách.

Když nerozumíte nájemní smlouvě, raději se poraďte


Pronájem bytů Ostrava je výhodným řešením vašeho problému s bydlením. Ale číhají na vás mnohé překážky. Například nájemní smlouva. Když neobsahuje vše, co by podle zákona obsahovat měla, může být považována za neplatnou.

Toho mohou využívat neseriózní pronajímatelé, kteří spoléhají na to, že si něčeho takového nevšimnete. Proto je dobré nechat si nájemní smlouvu zkontrolovat někým, kdo se vyzná v právu, nebo můžete využít seriozní realitní kancelář.